↑ Terug naar binnenland

Trainer van het jaar

seizoen  winnaar referendum geboortedatum  club
1982-1983  Paul Van Himst 02-10-1943  RSC Anderlechtois
1983-1984  Georges Heylens 08-08-1941  RFC Sérésien
1984-1985  Robert Waseige 26-08-1939  RFC Liègegois
1985-1986  Urbain Hassaert 05-05-1941  KSV Waregem
1986-1987  Aad de Mos  (Nederland) 27-03-1947  KV Mechelen
1987-1988  George Kessler (Nederland) 23-09-1932  R. Antwerp FC
1988-1989  Aad de Mos  (Nederland) 27-03-1947  KV Mechelen
1989-1990  Georges Leekens 18-05-1949  Club Brugge KV
1990-1991  René Vandereycken 22-07-1953  KAA Gent
1991-1992  Hugo Broos 10-04-1952  Club Brugge KV
1992-1993  Walter Meeuws 11-07-1951  R. Antwerp FC
1993-1994  Robert Waseige 26-08-1939  R. Charleroi SC 
1994-1995  Robert Waseige 26-08-1939  R. Standard de Liège 
1995-1996  Hugo Broos 10-04-1952  Club Brugge KV
1996-1997  Eric Gerets 18-05-1954  K. Lierse SK 
1997-1998  Eric Gerets 18-05-1954  Club Brugge KV
1998-1999  Aimé Anthuenis 21-12-1943  KRC Genk
1999-2000  Aimé Anthuenis 21-12-1943  RSC Anderlecht
2000-2001  Aimé Anthuenis 21-12-1943  RSC Anderlecht
2001-2002  Sef Vergoossen  (Nederland) 05-08-1947  KRC Genk
2002-2003  Trond Sollied  (Noorwegen) 29-04-1959  Club Brugge KV
2003-2004  Hugo Broos 10-04-1952  RSC Anderlecht
2004-2005  Trond Sollied  (Noorwegen) 29-04-1959  Club Brugge KV
2005-2006  Francky Dury 11-10-1957  SV Zulte-Waregem 
2006-2007  Hugo Broos 10-04-1952  KRC Genk
2007-2008  Michel Preud’homme 24-01-1959  R. Standard de Liège
2008-2009  Ladislau ‘László’ Bölöni  (Roemenië) 11-03-1953  R. Standard de Liège
2009-2010  Ariël Jacobs 25-07-1953  RSC Anderlecht
2010-2011  Franky Vercauteren 28-10-1956  KRC Genk
2011-2012  Hein Vanhaezebrouck 16-02-1964  KV Kortrijk
2012-2013  Francky Dury 11-10-1957  SV Zulte-Waregem 
2013-2014  Pieter ‘Peter’ Maes 01-06-1964  KSC Lokeren Oost-Vlaanderen 
2014-2015  Michel Preud’homme 24-01-1959  Club Brugge KV
2015-2016  Michel Preud’homme 24-01-1959  Club Brugge KV
2016-2017  René Weiler (Zwitserland) 13-09-1973  RSC Anderlecht

 

titels per coach
4 Hugo Broos
3 Robert Waseige
Aimé Anthuenis
Michel Preud’homme
2 Aad de Mos
Eric Gerets
Trond Sollied
Francky Dury
1 14 verschillende trainers
t.e.m. 2016-2017, na 35 edities

 

titels per club
8 Club Brugge KV
6 RSC Anderlecht
4 KRC Genk
3 R. Standard de Liège
2 KV Mechelen
R. Antwerp FC
SV Zulte-Waregem
1 RFC Sérésien
RFC Liègeois
KSV Waregem
KAA Gent
R. Charleroi SC
K. Lierse SK
KV Kortrijk
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen 
t.e.m. 2016-2017, na 35 edities