↑ Terug naar binnenland

kampioenen tweede nationale

1952-1953  Lyra KM
1953-1954  KSV Waterschei THOR
1954-1955  Daring Club de Bruxelles
1955-1956  RCS Verviétois
1956-1957  KSV Waterschei THOR
1957-1958  K. Beeringen FC
1958-1959  Daring Club de Bruxelles
1959-1960  KSC Eendracht Aalst
1960-1961  KFC Diest
1961-1962  R. Berchem Sport
1962-1963  RFC Malinois
1963-1964  Union Saint-Gilloise
1964-1965  R. Racing White
1965-1966  KSV Waregem
1966-1967  SK Beveren
1967-1968  ARA La Gantoise
1968-1969  AS Oostende
1969-1970  KFC Diest
1970-1971  KSV Cercle Brugge
1971-1972  K. Berchem Sport
1972-1973  SK Beveren
1973-1974  R. Olympic Club de Montignies-sûr-Sambre
1974-1975  KRC Mechelen
1975-1976  KFC Winterslag
1976-1977  K. Boom FC
1977-1978  K. Waterschei THOR Genk
1978-1979  KSV Cercle Brugge
1979-1980  KAA Gent
1980-1981  KSK Tongeren
1981-1982  RFC Sérésien
1982-1983  KV Mechelen
1983-1984  K. Sint-Niklase SK Excelsior
1984-1985  RWD Molenbeek
1985-1986  K. Berchem Sport
1986-1987  K. Sint-Truidense VV
1987-1988  KRC Mechelen
1988-1989  KFC Germinal Ekeren
1989-1990  Racing White Daring Molenbeek
1990-1991  KSK Beveren
1991-1992  KFC Lommelse SK
1992-1993  RFC Sérésien
1993-1994  K. Sint-Truidense VV
1994-1995  KSV Waregem
1995-1996  KSC Lokeren
1996-1997  KSK Beveren
1997-1998  KV Oostende
1998-1999  KV Mechelen
1999-2000  R. Antwerp FC
2000-2001  KFC Lommelse SK
2001-2002  KV Mechelen
2002-2003  Cercle Brugge KSV
2003-2004  FC Molenbeek Brussels Strombeek
2004-2005  SV Zulte-Waregem
2005-2006  RAEC Mons
2006-2007  FC Verbroedering Dender EH
2007-2008  KV Kortrijk
2008-2009  K. Sint-Truidense VV
2009-2010  K. Lierse SK
2010-2011  Oud-Heverlee Leuven
2011-2012  Sporting du Pays de Charleroi
2013-2014  KVC Westerlo
2014-2015  K. Sint-Truidense VV
2015-2016  R. White Star Bruxelles (*)
2016-2017 (#)  R. Antwerp FC

 

(*) Omdat R. White Star Bruxelles geen licentie voor profvoetbal verkreeg, degradeerde het in plaats van te promoveren.
De promotie is voor de tweede in het eindklassement: KAS Eupen.

(#) Sinds dit seizoen noemt deze competitie “eerste klasse B”.
8 clubs ontmoeten elkaar 4x, ze spelen 2 competities van 14 wedstrijden.
De winnaars van deze 2 competities spelen de finale voor promotie naar eerste klasse A.
De laatste 4 van het totale klassement van deze 2 competities spelen play-downs.
De verliezer van de finale speelt samen met de 2 overige clubs mee in play off 2 van eerste klasse A.