Terug naar binnenland

topschutters tweede nationale/eerste klasse B

seizoen speler geboortedatum club goals
1967-1968 Hendrik ‘Hennie’  VAN NEE  (Nederland) 13-08-1939 AA La Gantoise 23
1968-1969 Albert  VERSCHELDE AS Oostende 24
1969-1970 Jean-Paul  COLONVAL 02-02-1940 Daring Club Brussel 19
Marcel  VAN DINGENEN FC Diest
1970-1971 Charles  JACOBS AA Louvièroise 21
1971-1972 Charles  JACOBS .. AA Louvièroise 20
1972-1973 Joannes “Hans”  POSTHUMUS  (Nederland) 03-10-1947 RC Mechelen 21
Aren  KOUDIJZER  (Nederland) 12-12-1947 SV Waregem
1973-1974 Rainer  GEBAUER  (West-Duitsland) 23-07-1951 AS Eupen 23
1974-1975 Harald  NICKEL  (Duitsland) 21-07-1953 FC Turnhout 20
1975-1976 Johan  VERMEERSCH 10-11-1951 KV Kortrijk 15
1976-1977 Patrick  GOREZ 12-07-1955 AA Louvièroise 16
1977-1978 Hans  AABECH  (Denemarken) 01-01-1948 AS Oostende 22
1978-1979 Yvan  HOSTE 08-12-1952 SK Tongeren 20
1979-1980 Bokila  N’DINGI  (Congo) 27-11-1954 RC Harelbeke 17
Danny VEYT 09-12-1956 Sint-Niklase SK
1980-1981 Mammama  NETO SALVADOR  (Brazilië) 15-09-1952 SC Eendracht Aalst 18
1981-1982 Bokila  N’DINGI  (Congo) 27-11-1954 RC Harelbeke 19
1982-1983 Wilhelm  REISINGER  (West-Duitsland) 30-06-1958 KV Mechelen 29
1983-1984 Jan  SIMOEN 09-12-1953 Sint-Niklase SK 27
1984-1985 Didier  BEUGNIES 14-03-1961 R. Charleroi SC 23
1985-1986 Patrick  DE RUYTER 03-02-1961 K. Berchem Sport 19
Jan   GOYVAERTS 22-08-1960 Racing Jet Brussel
1986-1987 Marc  WILMOTS 22-09-1969 K. Sint-Truidense VV 22
1987-1988 Luc  LEYS 03-07-1959 KRC Mechelen 25
1988-1989 Werner  LICKA  (Tsjechoslowakije) 15-09-1954 K. Berchem Sport 22
1989-1990 Jan  DE LAET 05-03-1965 KTH Diest 17
Harmanus  VAN VELDHOVEN  (Nederland) 28-09-1962 RWD Molenbeek
1990-1991 Stefaan  DE CONINCK 15-07-1967 K. Boom FC 21
1991-1992 Abdellah Liongola  MATESO  (Rwanda) 28-09-1965 KTH Diest 24
1992-1993 Mario  KROHM  (West-Duitsland) 02-06-1967 K. Sint-Truidense VV 27
1993-1994 Gilles  DE BILDE 09-06-1971 KSC Eendracht Aalst 16
1994-1995 Piet  VERSCHELDE 03-11-1964 KRC Harelbeke 35
1995-1996 Piet  VERSCHELDE 03-11-1964 R. Exc. Mouscron 32
1996-1997 Salif  KEITA  (Sierra Leone) 19-10-1975 R. Cappellen FC 24
1997-1998 Patrick  GOOTS 10-04-1966 KFC Turnhout 35
1998-1999 Patrick  GOOTS 10-04-1966 KFC Turnhout 37
1999-2000 Patrick  GOOTS 10-04-1966 R. Antwerp FC 32
2000-2001 Ibrahim  TANKARY  (Niger) 24-03-1972 KFC Lommelse SK 20
Anthony  ASAMOAH  (Ghana) 22-09-1975 KFC Turnhout
2001-2002 Daniel  GOMEZ  (Frankrijk) 16-03-1979 R. Excelsior Virton 20
2002-2003 Gunther  THIEBAUT 12-01-1977 FC Denderleeuw 23
2003-2004 Yves  BUELINCKX 22-06-1972 AFC Tubize 24
2004-2005 Ibrahim TANKARY  (Niger) 24-03-1973 SV Zulte-Waregem 17
2005-2006 Kristof ARIJS 27-06-1977 KV Red Star Waasland 19
2006-2007 Gabriel PERSA (Roemenië) 17-12-1974 KFC Dessel Sport 21
Gunter THIEBAUT 12-01-1977 FC Verbroedering Dender EH
2007-2008 Peter  UTAKA MADUABUCHI  (Nigeria) 12-02-1984 R. Antwerp FC 22
2008-2009 Hervé Anselme Djnana ONANA  (Kameroen) 01-06-1987 KV Red Star Waasland 25
2009-2010 Kevin DE BROYER 11-10-1982 KSK Ronse 20
2010-2011 Hamdi  HARBAOUI  (Tunesië) 05-01-1985 Oud-Heverlee Leuven 25
2011-2012 Harlem-Eddy ‘Bison’  GNOHÉRÉ  (Frankrijk) 21-02-1988 Sporting du Pays de Charleroi 19
2012-2013 Hervé Anselme Ndjana  ONANA  (Kameroen) 01-06-1987 AFC Tubize 17
2013-2014 Jean Romaric Kevin KOFFI  (Ivoorkust) 25-06-1986 R. Boussu Dour Borinage / KVC Westerlo 19
2014-2015 Romero REGALES (Nederland/Curaçao) 07-11-1986 Lommel United 20
2015-2016 Etien VELIKONJA (Slovenië) 26-12-1988 K. Lierse SK 24
2016-2017 Dylan DE BELDER 03-04-1992 K. Lierse SK 22
2017-2018 Yannick AGUÉMON (Benin/Frankrijk) 11-02-1992 Oud-Heverlee Leuven 10
Esteban CASAGOLDA COLLAZO (Spanje/België) 05-10-1987 Oud-Heverlee Leuven
Florent STÉVANCE (Frankrijk) 08-10-1988 AFC Tubize
2018-2019 Leonardo Miramar ROCHA (Portugal) 23-05-1997 Lommel SK 16
2019-2020 Thomas HENRY (Frankrijk) 20-09-1994 Oud-Heverlee Leuven 15
2020-2021 Georges MIKAUTADZE (Georgië/Frankrijk) 31-10-2000 FC Seraing 19

Sinds het seizoen 2016-2017 noemt deze competitie “eerste klasse B”.
8 clubs ontmoeten elkaar 4x, ze spelen 2 competities van 14 wedstrijden.
De winnaars van deze 2 competities spelen de finale voor promotie naar eerste klasse A.
De laatste 4 van het totale klassement van deze 2 competities spelen play-downs.
De verliezer van de finale speelt samen met de 2 overige clubs mee in play off 2 van eerste klasse A.
Voor de topschutter van eerste klasse B worden alleen de goals van de eerste 28 wedstrijden geteld.

Vanaf het seizoen 2020-2021 werd er gespeeld zonder promotiefinale en promoveerde de winnaar van het algemene klassement rechtstreeks.
De tweede van het algemene klassement speelt een barrage tegen de voorlaatste van eerste klasse A, voor de andere clubs zit het seizoen erop.

In 2020-2021 scoorde Dante Vanzeir (R. Union St-Gilloise) ook 19 keer, maar omdat Mikautadze meer uitdoelpunten scoorde kreeg hij de titel van topschutter.